fbpx

PUBLIKACJE

 • BENZEN W KOSMETYKACH

  BENZEN W KOSMETYKACH

  Suche szampony do włosów w aerozolu, kremy przeciwsłoneczne i po opalaniu, antyperspiranty w sprayu a teraz do grupy produktów skażonych rakotwórczym benzenem dołączają kosmetyki przeciwtrądzikowe znanych na całym świecie marek kosmetycznych.

  więcej

 • MAMY TO WE KRWI

  MAMY TO WE KRWI

  Obecność mikroplastiku potwierdzono w atmosferze, chmurach, powietrzu, glebie, ocenach, wodzie morskiej, deszczowej i pitnej, roślinach, jedzeniu. Można go znaleźć w ludzkim kale, skórze, włosach, ślinie, mleku matki, płucach i we krwi.

  więcej

 • PLASTIKOWE PRAWO

  PLASTIKOWE PRAWO

  W powszechnym, wykreowanym zachwycie nad "europejskim zielonym ładem" mniej popularne od plastikowych ustaw są krytyczne pytania o ich zasadność i świadome spojrzenie na realny udział branży kosmetycznej w zanieczyszczaniu środowiska mikroplastikiem.

  więcej

 • PLASTIKOWE KOSMETYKI

  PLASTIKOWE KOSMETYKI

  Jakich kosmetyków i od kiedy nie będzie można wprowadzać i udostępniać na rynku w związku z obowiązującym od 17 października 2023 r. Rozporządzeniem Komisji (UE) 2023/2055 dotyczącym stosowania mikroplastiku w produktach ?

  więcej

 • DEFINICJA MIKROPLASTIKU

  DEFINICJA MIKROPLASTIKU

  Jakich kosmetyków i od kiedy nie będzie można wprowadzać i udostępniać na rynku w związku z obowiązującym od 17 października 2023 r. Rozporządzeniem Komisji (UE) 2023/2055 dotyczącym stosowania mikroplastiku w produktach ?

  więcej

 • NOWE ALERGENY

  NOWE ALERGENY

  Zegar ruszył ! Czas wyznaczony przez Komisję Europejską na dostosowanie się do zmian legislacyjnych w obrębie oznakowania alergenów ucieka. Znamy już pełną listę alergenów obejmującą nowe pozycje oraz dokładne terminy przejściowe.

  więcej

 • PRIVATE LABEL

  PRIVATE LABEL

  Planując własną markę kosmetyczną należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie formalno-prawne aby uniknąć zbędnych kłopotów i przykrych rozczarowań w przypadku niedopełnienia obowiązków wynikających z obowiązujących przepisów prawa.

  więcej

 • DEFINICJA KOSMETYKU

  DEFINICJA KOSMETYKU

  "Kosmetyki, które mógłbyś zjeść" czyli czym jest a czym nie jest produkt kosmetyczny ? Podstawy klasyfikacji produktów jako kosmetyków. Prezentacja kosmetyku oraz wpływ deklaracji marketingowych na prawidłową klasyfikację produktu.

  więcej

 • KONTROLA KOSMETYKÓW

  KONTROLA KOSMETYKÓW

  Kontrola z urzędu nie musi mieć wydźwięku pejoratywnego o ile oczywiście na czas zadbamy o to w odpowiedni sposób. Jakie jednostki są uprawnione do kontroli, co może stać się przedmiotem kontroli oraz w jaki sposób należy się do tego przygotować ?

  więcej

 • OBOWIĄZKI IMPORTERÓW

  OBOWIĄZKI IMPORTERÓW

  Importer, podobnie jak producent również jest osobą odpowiedzialną za każdy kosmetyk wprowadzony do obrotu w świetle Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) 1223/2009 z dn. 30 listopada 2009 roku dotyczącego produktów kosmetycznych.

  więcej

 • OBOWIĄZKI DYSTRYBUTORÓW

  OBOWIĄZKI DYSTRYBUTORÓW

  Czy dystrybutor może być osobą odpowiedzialną ? Jakie obowiązki nakłada na dystrybutorów Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) 1223/2009 z dn. 30 listopada 2009 roku dotyczącego produktów kosmetycznych ?

  więcej

 • PRODUCENT A WYTWÓRCA

  PRODUCENT A WYTWÓRCA

  Czy i jaka jest różnica pomiędzy producentem a wytwórcą ? Czy poprzez producenta zawsze należy rozumieć zakład produkcyjny ? Czy zakład wytwarzający produkty kosmetyczne zawsze jest osobą odpowiedzialną ? A co w przypadku private label..?

  więcej